Fundacja TZMO Razem Zmieniamy Świat w ramach projektu Damy Radę zaprasza na bezpłatne, certyfikowane szkolenie: „Techniki pracy z osobami [...]

„Techniki pracy z osobami żyjącymi z różnymi formami demencji dla pielęgniarek pracujących w środowisku domowym chorego”.

Miejsce szkolenia: Opole – Hotel MERCURE, ul. Krakowska 57/59.

Termin: 21 października godz. 10.00 – 12.00.

Prowadzący: Iwona Przybyło – magister pielęgniarstwa, dyplomowany terapeuta zajęciowy, coach i trener.

• szkolenie jest bezpłatne,

• każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału.

Zakres tematyczny szkolenia:

• Definicja demencji oraz jej formy – termin parasolowy demencji.

• Omówienie zmian zachodzących w mózgu w poszczególnych formach demencji – wyjaśnienie jak te zmiany wpływają na zachowanie człowieka żyjącego z demencją.

• Techniki radzenia sobie z trudnymi zachowaniami w demencji (niechęć do mycia, pobudzenie) – rozpoznawanie oraz strategie działania, w tym technika „dłoń pod dłoń”.

• Strategie komunikacji z chorym.

• Noc – szczególne trudności pojawiające się w nocy, wspieranie nieprzerwanego snu podopiecznych.

• Poradnik Damy Radę jako narzędzie edukacji rodzin pacjentów żyjących z demencją.

REJESTRACJA: kliknij tutaj

Uwaga – szkolenie jest stacjonarne, ilość miejsc ograniczona.

1. Zaproszenie