Szanowni Państwo, w związku z wejściem w życie ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami (12 września), pojawiła się seria [...]

Szanowni Państwo,

w związku z wejściem w życie ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami (12 września), pojawiła się seria pytań – co ze zgodami na realizację opieki profilaktycznej w szkołach. Ustawa wprowadziła trochę zmian, więcej aktywności pielęgniarek środowiska nauczania i wychowania.

Wspólnie z Dorotką Milecką z Wrocławia przygotowałyśmy opinię w tej sprawie, która wysłana została do konsultantów wojewódzkich i Departamentu Pielęgniarek i Położnych w MZ. Jednocześnie konsultanci wojewódzcy zostali poinformowani, że w razie pytań, wątpliwości – jestem do dyspozycji i na bieżąco będziemy wyjaśniać. Gdyby ze strony państwa pojawiały się jeszcze inne wątpliwości – również jestem do dyspozycji.

Krystyna Piskorz-Ogórek

1. Pismo do Pani Zofii Małas, Prezes NRPiP w Warszawie
  2. Opinia zespołu konsultantów w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego w sprawie uzyskiwania zgody przez pielęgniarkę lub higienistkę szkolną, na udzielanie świadczeń w środowisku nauczania i wychowania z dnia 16 września 2019 roku.