Fundacja TZMO Razem Zmieniamy Świat w ramach Projektu Damy Radę zaprasza na bezpłatne szkolenie Trudne sytuacje w opiece nad [...]
Fundacja TZMO Razem Zmieniamy Świat w ramach Projektu Damy Radę
zaprasza na bezpłatne szkolenie

Trudne sytuacje w opiece nad człowiekiem żyjącym z demencją

Na szkoleniu zostaną poruszone zagadnienia:
  1. Czym jest demencja? Jak o niej mówić pewnie i profesjonalnie.
    Agresja u chorego z demencja? Tak! Mogę pomóc (krótki wstęp).
  2. Trudne sytuacje w opiece:

• Zaburzenia snu i nocne wędrowanie;

• Wędrowanie w ciągu dnia i podążanie za opiekunem;

• Pobudzenie i zachowania agresywne;

• Gubienie, gromadzenie, chowanie przedmiotów i jedzenia;

• Powtarzanie pytań;

• Apatia i znudzenie;

• Skargi i oskarżenia;

• Zgłaszanie potrzeb fizjologicznych co kilka minut;

• Niechęć do mycia;

• Problemy ze spożywaniem posiłków;

• Roztargnienie, zagrożenie bezpieczeństwa;

• Przywłaszczanie cudzych przedmiotów.

Poprowadzi je:

Iwona Przybyło – Magister pielęgniarstwa, absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Specjalista Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Dyplomowany terapeuta zajęciowy, coach i trener. W swojej pracy kieruje się pasją do ludzi starszych, szacunkiem dla ich różnorodności i wszystkiego tego, co przeżyli. Jest pasjonatką bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w pracy z pacjentami, gdzie towarzyszyła im pracując na różnych oddziałach szpitalnych. Od lat jest zaangażowana w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych. Pasjonatka kawy i kawiarni oraz wszystkiego co jest z nimi związane.