Zapraszamy na pierwsze, bezpłatne, certyfikowane szkolenie z cyklu Opieka w domu pacjenta. Temat: Demencja. Czy myślimy o tym samym? [...]

Zapraszamy na pierwsze, bezpłatne, certyfikowane szkolenie
z cyklu Opieka w domu pacjenta.

Temat: Demencja. Czy myślimy o tym samym?
Termin: 04.03.2021 r., godz. 18:00.
Prowadząca: mgr Iwona Przybyło, pielęgniarka.

Demencja zmienia osoby, które się z nią zmagają. Na skutek tych zmian potrafią odmawiać opieki, jedzenia, kąpieli, leczenia. Chcemy pokazać jak za pomocą nowych technik i zmiany podejścia można pomóc im, sobie i ich rodzinom, aby w tej trudnej chorobie choć część rzeczy mogła być łatwiejsza. Jak te techniki wykorzystać, żeby radzić sobie z oporem, agresją, przeciwstawianiem się zabiegom leczniczym i pielęgnacyjnym.

Szkolenie przygotowane jest w oparciu o wytyczne promowane w ostatnich latach przez czołowe światowe organizacje zajmujące się osobami żyjącymi z demencją.

Rodziny nie zawsze rozumieją, co dzieje się z ich bliskim, trudno jest im reagować na rozwój choroby i zmiany które powoduje. Będziemy mówić o powszechnych problemach w opiece nad osobą żyjącą z demencją w domu, a także sposobach w jaki można przygotować rodzinę do radzenia sobie z nimi.

Na szkoleniu zostaną poruszone zagadnienia:

• Zmiany poznawcze w różnych rodzajach demencji i dopasowanie do nich opieki.

• Radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w opiece.

• Agresja i pobudzenie.

• Demencja – więcej niż problemy z pamięcią.

• Jak rozmawiać z rodziną o demencji.

• Nie każda demencja to choroba Alzheimera. Mnogość demencji – inne często występujące jej rodzaje.

Rejestracja i więcej tematów szkoleniowych na stronie: https://damy-rade.info/szkolenia-dla-personelu-pielegniarsko-opiekunczego.

Więcej informacji oraz harmonogram szkoleń znajduje się na stronie: www.damy-rade.info, w zakładce Szkolenia.