W odpowiedzi na zmieniające się standardy zawodu Pielęgniarki i Położnej, trudne doświadczenia pandemii Covid-19 oraz coraz częstsze doświadczenie bezradności [...]

W odpowiedzi na zmieniające się standardy zawodu Pielęgniarki i Położnej, trudne doświadczenia pandemii Covid-19 oraz coraz częstsze doświadczenie bezradności i beznadziejności w pracy, zachęcamy do nowego spojrzenia i nowej perspektywy zawodu przez pryzmat sumienia, zasad moralnych, etyki i prawa.

Zapraszamy do członkostwa w Katolickim Stowarzyszeniu Pielęgniarek i Położnych Polskich, które za zgodą Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai, Duszpasterza Służby Zdrowia – ks. Piotra Bałosa i z inicjatywy kierunku Pielęgniarstwo Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego zostanie powołane na terenie województwa opolskiego.

Stowarzyszenie ma na celu:

• systematyczną pracę nad własną formacją duchową i intelektualną,

• pogłębianie i krzewienie zasad moralności i etyki katolickiej,

• troska o tradycję zawodu i jej kontynuację,

• godne reprezentowanie i ochronę zawodu pielęgniarki i położnej,

• pielęgnowanie szczytnych tradycji zawodu.

Spotkanie założycielskie odbędzie się 16 marca o godz. 17.30 w Domu Katechetycznym przy opolskiej Katedrze.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którym nie są obojętne sprawy pielęgniarstwa i położnictwa na ziemi opolskiej, jak również wszystkich, którzy chcieliby zostać członkami Stowarzyszenia oraz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich.

ks. Piotr Bałos
dr n. med. Lucyna Sochocka