2004.23
Już 18 maja 2023 r. specjalnie dla członkiń i członków naszej Izby zorganizowana zostanie bezpłatna konferencja naukowo-szkoleniowa „Opieka Długoterminowa [...]

Już 18 maja 2023 r. specjalnie dla członkiń i członków naszej Izby zorganizowana zostanie bezpłatna konferencja naukowo-szkoleniowa „Opieka Długoterminowa w Praktyce” pod Honorowym Patronatem Ministra Zdrowia.

Podczas wydarzenia uczestnicy wezmą udział w ciekawych wykładach prowadzonych przez ekspertów, dotyczących najważniejszych wyzwań i praktycznych rozwiązań w opiece długoterminowej. Po wydarzeniu otrzymają Państwo imienne certyfikaty z punktami edukacyjnymi.

Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja przez stronę:
opiekawpraktyce.pl/opole/

„Opieka Długoterminowa w Praktyce” to cykl konferencji naukowo-szkoleniowych organizowanych w różnych miastach w całej Polsce we współpracy z Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych. Inicjatorem tej aktywności jest dr Mariola Rybka, Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej.

Konferencja odbędzie się 18 maja 2023 r. w Zajeździe u Dziadka przy ul. Strzeleckiej 55 w Opolu.

Wśród wiodących tematów wykładów konferencji znajdą się:

• wyzwania terapeutyczne w opiece długoterminowej,

• nowoczesne metody leczenia ran trudno gojących się,

• żywienie dojelitowe i pozajelitowe,

• nietrzymanie moczu i ochrona skóry,

• higiena pacjentów niesamodzielnych – nowoczesne produkty,

• nieinwazyjna wentylacja mechaniczna,

• teleopieka i rozwiązania przyszłości,

• standardy opieki długoterminowej w Polsce,

• opieka długoterminowa nad dziećmi, FAS,

• farmakologia w opiece długoterminowej,

• postępowanie z pacjentem z otępieniem,

• szczególne warunki pracy – aspekt psychologiczny.

Organizatorami konferencji są: Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Opolu, Katedra Geriatrii Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu oraz Vicommi Media (www.vicommi.pl).

Patronatu honorowego konferencji udzielili: Minister Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Opieki Długoterminowej, Polskie Towarzystwo Naukowe Leczenia Ran i Organizacji Opieki, Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Neurologicznych, Krajowa Izba Domów Opieki, a także Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych.

Rejestracja na konferencję jest bezpłatna dla członkiń i członków naszej Izby –
bez rejestracji nie ma możliwości uczestnictwa w wydarzeniu.

Zapraszamy do rejestracji:
opiekawpraktyce.pl/opole/