Szanowni Państwo, powołując się na pismo Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu z dnia 6 września br., pragnę poinformować, [...]

Szanowni Państwo,

powołując się na pismo Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu z dnia 6 września br., pragnę poinformować, że ruszyła rekrutacja na bezpłatne kursy języka polskiego w zakresie branżowego języka medycznego jako obcego dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej.

Szkolenia skierowane są do 50 osób, chcących uzyskać zatrudnienie/ pracujących w zawodach medycznych, które posługują się językiem polskim w stopniu komunikatywnym. Dopuszcza się możliwość udziału osób, które nie pracują w zawodach medycznych, ale w swojej pracy wykorzystują słownictwo związane z medycyną (np. trener fitness, trener personalny, kosmetyczka, masażysta).

Kursy organizowane będą na terenie województwa opolskiego w grupach szkoleniowych liczących maksymalnie 10 osób. Miejsce szkolenia zostanie ustalone na podstawie otrzymanych zgłoszeń. Liczba godzin przypadająca na jedną grupę to 25 godzin lekcyjnych. Poziom nauczania języka będzie dostosowany do zgłoszonych potrzeb cudzoziemców i ich umiejętności.

Planowany termin rozpoczęcia szkoleń przewidziany jest na przełomie września i października br. Liczba miejsc jest ograniczona, a o zakwalifikowaniu cudzoziemców do uczestnictwa w kursach decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Za zorganizowanie naboru i przeprowadzenie kursów odpowiedzialny jest wyłoniony Wykonawca – Szkoła Językowa Agnieszka Bożek-Frelich, działający pod nazwą:

„Szkoła Językowa British School Opole”
ul. Niemodlińska 79
telefon 608 588 886
e-mail: opole@britishschool.pl

W załączeniu przesyłamy warunki, jakie musi spełniać osoba biorąca udział w kursach języka polskiego w zakresie branżowego języka medycznego jako obcego.

Z wyrazami szacunku,
Katarzyna Obodzińska

Departament  Zdrowia i Polityki Społecznej
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego