Rozpoczęła się trzecia edycja Konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji Sylwii (Queen Silvia Nursing Award, QSNA). Jest to wyjątkowe [...]

Rozpoczęła się trzecia edycja Konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji Sylwii (Queen Silvia Nursing Award, QSNA). Jest to wyjątkowe stypendium, skierowane wyłącznie do osób będących w trakcie specjalizacji pielęgniarskiej oraz do studentek i studentów pielęgniarstwa.

Konkurs w Polsce odbywa się pod honorowym patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Mam zaszczyt już po raz trzeci zasiadać w gronie komisji konkursu.

Celem Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii jest:

• Podkreślenie roli pielęgniarki, pokazanie, że ten zawód to satysfakcjonujące i atrakcyjne zajęcie.

• Umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym osobom.

• Zachęcenie do wymiany pomysłów i dialogu na temat opieki nad osobami starszymi.

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii to wspaniała inicjatywa, która daje szansę młodym, ambitnym studentom, jednocześnie zachęcając ich do dialogu i wymiany opinii na temat opieki zdrowotnej, ze wskazaniem na opiekę nad osobami starszymi oraz cierpiącymi na demencję. Otrzymanie przez zwycięzcę stypendium (w wysokości 25 000 zł) oraz stażu w Szwecji będzie znakomitym początkiem kariery zawodowej.

Zgłoszenie do konkursu można przesyłać do 18 listopada 2018 r.
Szczegółowe informacje znajdują się w załączeniu.

1. Szczegółowe informacje