Zapraszamy do udziału w webinarze nt. deinstytucjonalizacji w opiece długoterminowej i zadań stojącymi przed kadrą medyczną i opiekuńczą w [...]
Zapraszamy do udziału w webinarze nt. deinstytucjonalizacji w opiece długoterminowej i zadań stojącymi przed kadrą medyczną i opiekuńczą w efekcie tego procesu.

Webinar jest planowany za pośrednictwem platformy ClickMeeting w dniu 16 grudnia 2021 r. o godz. 10:30 i potrwa maksymalnie 2 godz. Warunkiem uczestnictwa w webinarze jest wcześniejsza rejestracja pod tym linkiem.

Podczas webinaru zaprezentowany zostanie najnowszy raport Koalicji „Na pomoc niesamodzielnym” pt.: „Deinstytucjonalizacja opieki długoterminowej w Polsce. Cele i wyzwania”. Jednym z głównych celów powstania raportu była między innymi pomoc w przybliżeniu istoty procesu deinstytucjonalizacji oraz ocena wpływu deinstytucjonalizacji na opiekę domową, półstacjonarną oraz instytucjonalną z perspektywy kadry medycznej i opiekuńczej.

Raport został przygotowany na zlecenie Koalicji przez zespół ekspertów w składzie:

• prof. dr hab. Piotr Błędowski, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (kierownik zespołu)

• dr Rafał Bakalarczyk, Instytut Pracy i Spraw Socjalnych

• dr Łukasz Jurek, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

• dr hab., prof. SGH Paweł Kubicki, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

• dr Paweł Łuczak, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

• dr Zofia Szweda-Lewandowska, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Treść raportu do pobrania jest możliwa pod tym linkiem.

1. Program Webinaru