Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych sp. z o.o. w Rzeszowie informuje, iż realizujemy pakiet obejmujący kurs specjalistyczny „Resuscytacja [...]

Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych sp. z o.o. w Rzeszowie informuje, iż realizujemy pakiet obejmujący kurs specjalistyczny „Resuscytacja Krążeniowo – Oddechowa” i kurs kwalifikacyjny „Pielęgniarstwo Ratunkowe” dla pielęgniarek/pielęgniarzy w ramach Projektu Systemowego „Profesjonalne pielęgniarstwo systemu ratownictwa medycznego w Polsce – wsparcie kształcenia podyplomowego”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Miejsce szkolenia: Opole
(województwo opolskie)

Uczestnicy: 35 osób
(nie ponoszą żadnych kosztów – bezpłatne)

Resuscytacja Krążeniowo – Oddechowa

Kurs obejmuje:

1. Zajęcia teoretyczne – 30h.
  2. Ćwiczenia symulowane realizowane w 3 grapach – 25h.
  3. Zajęcia praktyczne realizowane będą w grupach pięcioosobowych w następujących placówkach:
    • Szpitalny Oddział Ratunkowy;
    • Oddział intensywnej Opieki Medycznej.

Pielęgniarstwo ratunkowe dla pielęgniarek

Kurs obejmuje:

1. Zajęcia teoretyczne – 228h.
  2. Zajęcia praktyczne – 280h.
    • Centrum Powiadamiania Ratunkowego;
    • Oddział Intensywnej Terapii dla Dorosłych;
    • Oddział Intensywnej Terapii dla Dzieci;
    • Oddział Intensywnej Terapii Kardiologicznej;
    • Szpitalny Oddział Ratunkowy;
    • Blok Operacyjny – Anestezjologia;
    • Zespół Ratownictwa Medycznego.

Warunkiem uczestnictwa w w/w Kursie jest spełnienie podstawowych wymogów formalnych tj.:

• Co najmniej 6-cio miesięczny staż pracy w zawodzie pielęgniarki / pielęgniarza,

• prawo wykonywania zawodu,

• aktualne zatrudnienie w zawodzie pielęgniarki / pielęgniarza,

• test kwalifikacyjny w przypadku zgłoszenia się większej liczby osób niż 35 obejmujący zagadnienia z wytycznych ERP z 2010 roku.

Postępowanie kwalifikacyjne odbędzie się 12 maja 2014 r. o godz. 15:00 w sali wykładowej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, ul Świerkowa 24, Opole.

Serdecznie zapraszamy do składania kart zgłoszenia.
(karty zgłoszenia dostępne na stronie internetowej www.okppip.pl, zakładka pliki do pobrania).

W sprawie szczegółowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny z OKPPiP sp. z o.o. pod numerami telefonu 17 77 88 481, 510 976 425, 797 542 441.

Szkolenie będzie realizowane w terminie od 12.05.2014 – 30.11.2014 r. (w tym 2 kursy RKO i Kurs kwalifikacyjny „Pielęgniarstwo Ratunkowe”).