Apel Prezydium Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Opolu, z dnia 18 września 2024 r.

APEL
PREZYDIUM OKRĘGOWEJ RADY PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH W OPOLU
z dnia 18 września 2024 r.

Adresat: Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych
Do wiadomości: Okręgowe Izby Pielęgniarek i Położnych (na terenie całego w kraju)

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Jesteśmy głęboko poruszeni dramatem ludzi dotkniętych katastrofalną powodzią, w wyniku której często stracili oni dorobek całego życia.

Większa część terytorium działania naszej Izby objęta jest stanem klęski żywiołowej, dotyczy to powiatów głubczyckiego, nyskiego, prudnickiego, brzeskiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, opolskiego oraz krapkowickiego.

Wśród osób poszkodowanych w wyniku klęski powodzi znaleźli się także nasze koleżanki i koledzy, będący członkami Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Opolu.

Na dzień dzisiejszy wiemy o co najmniej kilkudziesięciu członkach naszej Izby, którzy wymagać będą istotnego wsparcia finansowego. Przy czym mając na względzie dynamiczny rozwój sytuacji powodziowej oraz napływające ciągle nowe informacje, liczba osób potrzebujących pomocy będzie się ciągle zwiększać.

W obliczu tragedii jaka dotknęła nasze koleżanki i kolegów, podjęliśmy decyzję o pomocy członkom naszej Izby, którzy ucierpieli w wyniku powodzi.

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Opolu przeznaczy środki własne z lokaty bankowej wraz z odsetkami na wsparcie dla poszkodowanych pielęgniarek/rzy i położnych będących członkami Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Opolu.

Jednocześnie Prezydium Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Opolu zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe, które przekazane będzie na pomoc naszym członkom, którzy ucierpieli wskutek żywiołu.

Wsparcie prosimy przekazać na konto ING Bank Śląski S.A. o/Opole
nr 83 1050 1575 1000 0090 8418 3178 z dopiskiem POWÓDŹ 2024.

Z góry dziękujemy za każde wsparcie.

Przewodnicząca ORPiP w Opolu
mgr Jolanta Grzyb